alkım tekstil -  hakkımızda

HAKKIMIZDA

Kalitemiz en değerlinize olan saygımızdandır.

Alkım Tekstil geçmiş yılların vermiş olduğu tecrübe ile üretim kalitesini yükselterek hizmet vermeye devam etmektedir. Bebek ve çocuk giyiminde teknolojik gelişmeleri bünyesine katan yenilikçi çalışma anlayışıyla, en değerlilerinizi güvenle giydirmektedir.


Alkım Tekstil, sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla tasarlanan, iklim verilerine ve o yere özgü koşullara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş tesisinde üretim yapmaktadır.


Alkım Tekstil, kadınların yaratıcı güçlerini ve birleştirici etkilerini tüm üretim süreçlerinde gözeterek faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda üretim istihdamının %75’ini kadınlar oluşturmaktadır.

Misyonumuz

Kaliteli, sürdürülebilir ve doğaya saygılı üretim ile ülke ekonomisine, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve ailelerine daha mutlu yarınlar hazırlamak. Projelendirdiğimiz her hayalimizin arkasında daha iyisi için çalışmak.

background

Vizyonumuz

Doğaya saygılı çalışma ortamı ve üretim teknikleri ile yüksek kalitede bebek/çocuk hazır giyim ürünleri üretmek. Ekip arkadaşlarımıza güvenli ve huzurlu çalışma ortamı sunarak verimli ve kaliteli çalışma sağlamak.

  • 1990 - Alkım Tekstil kuruldu.
  • 1996 - Alkım Tekstil Hadımköy Fabrika ile Avrupa ihracat kapasitesi arttırıldı.
  • 2004 - Alkım Tekstil Özbekistan üretim ve Rusya ihracat pazarlarına açıldı.
  • 2007 - Fuarbaby mağazalaşma yatırımları ile bebek hazır giyim sektörü yeni bir döneme girdi.
  • 2012 - Motherlove markası koleksiyonları en değerlilerinizle buluşmaya başlıyor.
  • 2022 - Alkım Tekstil Avrasya OSB/Yalova yeni yatırım projesi ile kapasite arttırarak “yeşil proje” yeni tesisine üretimini taşıyor.
  • 2025 - Depolama ve üretim kapasitesi arttırılarak dijital baskı, çorap ve tasarım projeleri yatırımlarımız hayata geçirilecek.