Close
ssss

Eko-Tex Standart 100 Belgesi Nedir?

Bu standart, insan ekolojisi açısından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler öngörmektedir. Bir tekstil ürününün, standartta belirtilen şartları yerine getirmesi durumunda başvuru sahibine “Confindence in textiles passed for harmful substances according to Eko-tex standart 100” (Tekstillerde Güven Öko-tex 100 Standardına göre zararlı madde içermez) yazısı bulunan etiketi kullanma hakkı verilmektedir. Eko-Teks etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasıdır.

Fuarbaby Ekoteks belgeleri Hohenstein Enstitüsü tarafından verilmektedir.

 

Hohenstein Enstitüsü Kimdir?

1946’da kurulan ve bugüne kadar aile şirketi olarak yönetilen Hohenstein Enstitüsü Bönnigheim’daki merkezinde yaklaşık 500 çalışanı ve dünya çapında yaklaşık 30 irtibat ofisiyle tekstil sektöründeki en etkili bağımsız araştırma ve test kuruluşlarından biridir. Uzmanlığımız, yenilikçi ürün ve süreçlerde uygulamaya yönelik bir şekilde yürüttüğümüz araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile sektörden ve piyasadan sayısız müşterinin ürün geliştirmede ve pazarlamada test edilmiş ve onaylanmış bir karar verme süreci için rahatlıkla güvenebileceği kapsamlı bir tekstil test ve sertifikasyon yelpazesinden oluşmaktadır.

“Tekstil Ekolojisi Alanında Uluslararası Araştırma ve Test Birliği’nin (OEKO-TEX®)” kurucu üyelerinden olan Hohenstein Enstitüsü test çalışmalarını OEKO-TEX® Standardı 100 kapsamında yürütmektedir. Standart, tekstil ürünlerinin içerdiği zararlı maddelere ilişkin kapsamlı kriterler ve katı sınır değerleri ön görmektedir.

Dokumasız bileşenler de dahil olmak üzere yalnızca bütün içerikleri ile bu sıkı kuralların gereklerini karşılayan ürünlere saygın “Tekstilde Güven” etiketi verilmektedir. Bazı durumlarda aranan kriterler yasal düzenlemelerin de ötesine geçerek tüketiciye büyük bir gönül rahatlığıyla ürünü kullanma şansı sunar.

Hohenstein Estitüsü ortak kuruluşlarla birlikte ayrıca OEKO-TEX® Standardı 1000’i de geliştirmiştir. Bu standart sayesinde tekstil imalatının çevresel etkisi bütün imalat zinciri boyunca tam olarak tespit edilmekte ve optimizasyonu yapılmaktadır.

Bir şirketin Oeko-Tex® Standardı 1000 uyarınca belgelendirilmiş olması, ürünlerinin ise öncesinde Oeko-Tex® Standardı 100 sertifikasına sahip olması durumunda bu ürünler için belli şartlar karşılandığı takdirde OEKO-TEX® Standardı 100plus sertifikası da verilebilir. Bunun için tek koşul, bütün üretim zincirinin, yani spesifik bir ürünün imalatında rol almış olan bütün işletmelerin Oeko-Tex® Standardı 1000’in gereksinimlerini eksiksiz olarak karşılamasıdır. Genel olarak, Oeko-Tex® Standardı 100, tekstil üretim zinciri kapsamında güvenilir işbirliklerinin kurulması ve sürdürülmesini desteklemektedir.

Essay writers are a great source of income, because they college paper writing services may take on many projects at one time. You should not only hire the best, but also request the latest and most revolutionary ideas which you can apply to your business.

Essay writing is definitely an essential element of effective educational achievement in the least levels

Thus, just what is article writing? Well, to begin with think of exactly what a essay is – it really is basically a group of information, thoughts and arguments, which are exhibited within a college essay writing service structured, logical order, encouraged with the truth and signs which are frequently utilized from the aid of one’s discussions. Therefore, how must you structure composition writing?